PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=382525}

Piła IV

Saw IV
6,0 64 464
oceny
6,0 10 1 64464
3,6 10
ocen krytyków
Piła IV
powrót do forum filmu Piła IV

Coraz gorzej.

ocenił(a) film na 6

Wszystko powinno mieć swój koniec nawet jeśli jest dobre z początku. Ogólnie lubiłam tą serię, głównie za pomysł, ale niestety każda część jest słabsza od poprzedniej. IV do tego jakby zaprzecza całej początkowej ideologii. Dodatkowo jest za wiele nawiązań do przeszłości i wszystko zaczyna sie mieszać. Brutalizmu również za duzo, która zaczyna wyłazić na pierwszy plan.

dkf

Mi też IV część średnio się podobała. Brakuje klimatu i tego zaskoczenia, które towarzyszyło pierwszym częściom. W tej części nie było jak dla mnie jakiegoś szczególnie charakterystycznego bohatera, który mógłby zainteresować - tak jak Amanda, Xavier czy pani doktor z 3 części. "Nowy morderca" średnio przekonuje, a jego ujawnienie jakiegoś szczególnego zdziwienia na mnie nie zrobiło - było mi to w sumie obojętne.

Morderstwa pomału już nudzą. Przyzwyczaiłem się do nich ,do tego stopnia ,że te w tej części już żadnego wrażenia niestety na mnie nie robią (a 3 część za to wydawała mi się dosyć brutalna). Dodatkowo zanika ta "ideologia" jak już napisałaś i film wydawał mi się średnio sensowny - taki "na odwal". Historia Jigsawa według mnie strasznie głupio i nudnie przedstawiona - można było z tego wycisnąć więcej, ale chyba zabrakło pomysłu, albo po prostu za mało czasu na dopracowanie było.

Oglądając wydawało mi się, że ta część powstała jedynie do pokazania kolejnych śmierci, bo jak dla mnie nic ciekawego do serii nie wprowadziła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones