PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=382525}

Piła IV

Saw IV
6,0 64 333
oceny
6,0 10 1 64333
3,8 9
ocen krytyków
Piła IV
powrót do forum filmu Piła IV

Zobaczyć film "Piła IV" - stracone 1,5 godziny
Poczytać forumowe dywagacje na temat takiej ramoty filmowej - bezcenne ;)

Najlepsze cytaty (do czwartej strony):

- "czy ktos mi moze wytlumaczyc dlaczego Erik zginał?!? ja go tak lubiłam no! xP "

- "Sens jest i to głęboki. Trzeba tylko umieć czytać między wierszami a nie czekać aż scenarzysta wyłoży wszystko na tace."

- "on tylko daje im możliwość, szanse naprawy swojego życia"

- "To błędy bohaterów zaprowadziły ich na tą drogę- drogę tej "krwawej masakry".

- "Nie jest to komedia romantyczna wiec nie spodziewajcie sie wysublimowanych uczuc. Ogladajac kolejne czesci pily zdalam sobie sprawe, ze jest to bardzo brutany horror."

- "Film ogląda się z zajebiście dużym zaciekawieniem a na twarzy wypieki pojawiają się same." - szok ;)

- "Pułapki są skonstruowane genialnie i naprawdę jest się czego bać." - strach się nie bać :)

- "Osobiście uważam, że jest to postać tragiczna z jednej strony czyniąca dobro i odnawiająca ludzkie dusze, z drugiej pełna gniewu i okrutna lecz skłaniałbym się raczej ku tej dobrej stronie."

...i wiele, wiele innych. Część zapewne to prowokacje, ale nie przebierałem...

Ludzie, odstawcie wódę, prochy i całą tą Piłę, bo wam na mózg to nie służy ;) Ta głupia seria staje się na prawdę niebezpieczna...


_Pablos_

Zazwyczaj gdy ktoś mówi żeby odstawić jakieś nałogi, to ta osoba sama siedzi w nich po uszy. Ja nie piję, nie palę, a zasługą tego jest ten film. Ta seria jest niebezpieczna{dobry żart)?? Tak uważaj bo znajdziemy cię i postawimy przed obliczem Jigsawa. Niezasypiaj dziś bo możesz obudzić się w mojej nowoskonstruowanej pułapce.

p.s: masz pozdrowienia od amandy.

ocenił(a) film na 1
John_Kramer

Ciekawe skąd żeś wynalazł taką tezę, Jigsaw ci powiedział? Szczerze? Nie palę i nie biorę, ale piję - rzadko. Apel o odstawieniu wódy był wypowiedziany w tonie humorystycznym i nawiązywał do przerażających bredni, które można na forum tego filmu przeczytać.

Natomiast niebezpieczeństwo tego filmu nie polega na tym, że jakiś dzieciak zacznie tworzyć pułapki i zabijać ludzi. Niebezpieczeństwo tego filmu polega na tym, że obniża inteligencję młodego widza. Polega na tym, że tego typu gnioty podnosi się do rangi najlepszych thrillerów, to film automatycznie wyłączający mózg, ale pozostawiający go na tyle aktywnym, żeby połapać się w ogólnej fabule. Poza tym już można przeczytać na forum, że Jigsaw jest po części usprawiedliwiony, bo nikogo nie zabił, bo ofiary mają zawsze możliwość ucieczki, bo pokazuje im, że nie doceniają życia i tego typu steki bzdur. Taaa, a ofiary znalazły się w torturujących pułapkach z woli boskiej...

John_Kramer

Jak dobrze że mam nieco więcej rozumu niż niektórzy tutaj i moja asceza jest wynikiem rozsądku a nie kretyńskich filmów :)

NieMamNogi

12XU. Proszę! Mamy mądrego człowieka na forum. WOW!! ekscytujące przeżycie!! Daj na luz panie mądraliński. Skoro uważasz serie saw za kretyńską to po co wogóle wchodzisz na forum i strone poświęconą filmom tej serii? Uważasz produkjcję saw za głupią, a pewnie ogladałeś wszystkie jej części i w przyszłości obejrzysz pewnie i następną.

John_Kramer

Ano zdażyło mi się obejrzeć, może nie wszystkie ale wystarczająco żeby się wypowiedzieć...co do części następnej to mam nadzieję że nigdy nie powstanie więc problemu nie będzie ;) A w temacie zaglądania na forum, zgadzam się z założycielem tego tematu iż czytanie wesołej i wydumanej twórczości niektórych internautów daje tyle nieskrępowanej radochy że pozytywnej energii i optymizmu starcza mi później na cały tydzień :D

ocenił(a) film na 5
_Pablos_

Ech, szkoda że nicków nie zamieściłeś, klony Proroka i Jimmy'ego byłyby sławne.

ocenił(a) film na 6
_Garret_Reza_

Jimmy'ego? Co ci, kolo?

ocenił(a) film na 4
_Pablos_

Pośrednio zgadzam się z autorem tej wypowiedzi, ale tylko pośrednio. Niektóre wypowiedzi są naprawdę mocnym przegięciem... Jak widać są tacy, którzy nawet w takich filmach doszukują się filozoficznej głębi, bohatera tragicznego, etc., a to naprawdę ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Fabuła jest w tej serii rzeczą drugorzędną, tak naprawdę chodzi o ukazanie coraz bardziej wymyślnych sposobów na pozbawienie człowieka jakiejś części ciała, lub w miarę możliwości pakietu części. Dla mnie "Piła" to tylko i wyłącznie kino rozrywkowe. Horror dla ludzi pragnących ciekawych doznań wizualnych i tyle. Więc proszę, nie róbcie z "Piły" najlepszego thrillera w historii kinematografii, bo to po prostu nieprawda. Jest to jednak obraz, który można obejrzeć w wolnej chwili, niezbyt trudny w odbiorze i zastosowanych środkach, oraz nie pozostawiający głębszych niedomówień czy wątpliwości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones