PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=382525}

Piła IV

Saw IV
6,0 64 464
oceny
6,0 10 1 64464
3,6 10
ocen krytyków
Piła IV
powrót do forum filmu Piła IV

Założyłem ten temat poniewaz chcialbym zobaczyc jaka czesc tego znakomitego thrillera( horroru jak kto woli) podobala wam sie najbardziej. U mnie wyglada to tak

1 miejsce: Piła III - swietne pulapki, kazda byla przerazajaca,retrospekcje w ktorych Jigsaw dawal rady Amandzie i jak przygotowal pulapke w starej lazience ale najbardziej podobalo mi sie zakonczenie. nigdy bym nie przepuszczal za Jeff zabije Jigsawa i z tego powodu stracil oczywiscie zonke.

2 miejsce: Piła I, oraz Piła IV - dlaczego cz.I jest swietna chyba nie musze mowic a w cz. IV podobal mi sie zabieg złączenia akcji filmu z czescią III oraz poczatki gierek naszego Johna

3 miejsce: Piła II - to ze jest na koncu nie znaczy ze mi sie nie podobała. Po prostu reszta jest ciut ciut lepsza

PS Mam nadzieje ze Piła V i VI beda trzymaly poziom i nikt z fanow sie nie zawiedzie :) pozdro.............

ocenił(a) film na 10
Maniek2008

POnieważ Piłe IV oglądałem niecałą w słabej jakości, wypowiadać się nie będę. Zrobię tlyko listę dla trzech części (I zacznę od końca):

3. Miejsce - Piła I. Jedynka jest za pusta, to znaczy pułapki nie są pokazane w całości, za dużo się dzieje w łazience, za mało wątków. Choć nie znaczy że Piła I mi się nie spodobała, podoba mi się bardzo

2. Miejsce - Piła II. Zakończenie przypadło mi do gustu, mogło być ciut więcej pułapek

3. Miejsce - Piła III. Znakomite pułapki, bardzo podoba mi się muzyka. Choć zakończenie mnie jakoś specjalnie nie zaskoczyło, to trójka jest najlepsza

ocenił(a) film na 6
tom320000

Wg mnie:
1. Część II zdecydowanie - genialna kontynuacja jedynki, świetny klimat, świetna fabuła
2. Częśc I - bardzo fajna ale dwójka była lepsza:D
3. Część III - jak dla mnie już o wiele słabsza niż 1 i 2, ale może być
4. Część IV - oglądałem w słabej jakości, ale wystarczyło mi żeby uznać ze to najsłabsza część, jakoś tak uleciało to co było w pierwszych dwóch częściach... :)

ocenił(a) film na 2
Jeordie_White

Według mnie jest tak:

1. Część I -> Najlepsza pod kątem klimatu i fabuły z bardzo dobrze rozegranym scenariuszem. Film trzyma poziom głównie dzięki budowanemu napięciu oraz oczekiwaniu na zakończenie. 9/10

2. Część II -> Dalej trzyma poziom mimo iż dla mnie trochę słabszy klimat przez to że wyraźnie pokazali jak dana pułapka działa. Nie były one tak wyrafinowane. Za to zakończenie nadrabia ten niesmak, było wręcz idealne.8+/10

3. Część III -> Duży zawód i spore rozczarowanie. Fabuła i motywy już dość oklepane, zakończenie przewidziałem niemal całe, nic mnie w tym filmie nie zaskoczyło. Do tego praktycznie brakowało klimatu z poprzednich części.5/10

4. Część IV -> Jak dla mnie nie ma ona już nic z klimatu prawdziwej "Piły" w sumie przeszli na sztampowy slaher z schematyczną fabułą, bez klimatu. Mogli go sobie darować i nie nakręcać.3/10

Mam lichą nadzieję ze kontynuacja tego filmu dalsza nie powstanie. W sumie powinni zakończyć ten film na części drugiej.

ocenił(a) film na 9
artur_t

Nie zakończą bo kasa na tym jest, to jest biznes. Pierwszy film się spodobał to ludzie chca więcej mięsa, więc im producenci dają. Biznes to biznes i tak znajda sie fani serii którzy będą oglądac kolejny film.

ocenił(a) film na 4
RudeDude

Czesc piata juz w fazie produkcji amigo, ale rezyser jest inny

Maniek2008

1. czI - Bardzo fajny thriller (można nawet powiedzieć splatter), wnoszący powiew świerzości po masowym napływie filmów Krzykopodobnych z ciekawą i przemyślaną fabułą, z wyjątkowym klimatem i trzymający w napięciu od początku do (niezwykle zaskakującego) końca. 9/10

2. czII - Dobry film jako kontynuacja, nieco gorsza fabuła, klimatem też nieco odstaje od jedynki jednak dalej bardzo przyjemnie się to ogląda, a niedoskonałości nadrabia świetnym zakończeniem. 8/10 (w tym miejscu pragnę wyrazić nieodżałowany smutek z powodu kontynuowania serii, gdyż filmy byłby genialne gdyby się w tym miejscu definitywnie urwały)

3. nic
4. nic
.
.
.
.
99999. czIII, czIV (oraz w przyszłości pewnie jeszcze V, VI i VII aż w końcu zrobi się z tego serial na miare Mody na Sukces). Kolejne filmy w porównaniu do 2 pierwszych części wręcz tragiczne. Fabuła usiłuje uchodzić za tajemniczą i nieprzewidywalną ale jest po prostu śmieszna... jak tak dalej pójdzie w kolejnych częściach bedziemy się dowiadywać o kolejnych współpracownikach Jigsaw'a oraz testom poddawani będą kolejni policjanci/inni bogu ducha winni ludzie aż dojdzie w XXXX części do sytuacji gdy zabraknie ludzi w mieście do zabijania/dołączania do Jigsaw'a (który pewnie będzie wskrzeszony jako android lub okaże się, że tak naprawdę zginął jego brat bliźniak, gdyż ciężko byłoby zrobić Piłę bez niego). Zamiast przemyślanych inteligentnie zastawionych pułapek, z których można się (pewnym kosztem) uwolnić mamy do czynienia już tylko z idiotycznymi scenkami w których jedna osoba decyduje czy uratować dtugą czy nie co zwykle kończy się rozerwaniem większości członków i scenami na miare kiepskiego filmu gore. 2 ostatnie częsci są na tyle kiepskie, że oglądałem je częściowo na fast forward, a jeśli producenci zdecydują się na zrobienie kolejnych częsci to przy obecnej tendencji spadkowej bardzo szybko poziom tego filmu sięgnie serii Dzieci Kukurydzy. Niestety jestem prawie pewien, że piła V jednak powstanie ze względów komercyjnych, mam więc nadzieję, że strajk scenarzystów w USA przedłuży się o rok albo dwa dzięki czemu nadejście kolejnego prawdopodobnie tragicznego filmu opóźni się jak najbardziej, czego wszystkim (a w szczególności światowej Kinematografii) życzę.

Bongo_3

Jako zalozyciel tematu pozwole sobie wprowadzic punktacje:

za 1 miejsce - 5 pkt
za 2 miejsce - 3 pkt
za 3 miejsce - 1 pkt

Mam tutaj prosbe to osoby o nicku STRASZNY FILM T : jak obejrzysz do konca IV czesc Piły to umiesc swoj ranking od nowa bo w tej sytuacji w rankingu nie moge umiescic Saw IV bo brakuje tutaj twojego glosu. Z gory dzieki.

Na razie klasyfikacja przedstawia sie nastepujaco:

1. Piła I - 17 pkt
2. Piła II - 15 pkt
3. Piła III - 13 pkt

Zapraszam do dalszego glosowania. Ja co jakis czas bede pisal aktualna klasyfikację. Pozdro dla wszystkich fanow SAW............

ocenił(a) film na 10
Maniek2008

1 miejsce - saw4
2 miejdce saw 1
3 miejsce saw3
4 miejsce saw 2

juventinho

1. Saw I
2. Saw IV
3. Saw III
4. Saw II

użytkownik usunięty
Bongo_3

Pierwszej części wypowiedzi nie komentuję. Masz prawo do własnego zdania. Przynajmniej nie podniecasz się tym filmem tak jak reszta. Szanuję to i... Pozdrawiam!

Kciuki do góry (za rozsądną wypowiedź jakich brakuje w tematach na forum tego filmu)

ocenił(a) film na 7
Maniek2008

I miejsce-Piła 4
II miejsce-Piła 1
III miejsce-Piła 2
IV miejsce-Piła 3


Tez myslalem ze z Pily zrobi sie moda na sukces przed obejzeniem 4 czesci, a po obejzeniu 3...Trzecia byla faktycznie slaba chociaz tez troche sie wyjasnilo, jednak zakonczenie 4 czesci mnie zniszczylo!(oczywiscie nie mam namysli ze tylko zakonczenie swiadczy o tym ze ta czesc byla najlepsza dla mnie, bo caly film byl dobry) Mialem bowiem wrazenie, ze scenariusz od poczatku pisany byl na kilka czesci, ktore sa tak swietnie powiazane jak w zadnej innej serii. Swietne retrospekcje idealny scenariusz, nie zgadzam sie ze zla fabula.

Pozdro!;)

ocenił(a) film na 5
harom

I miejsce-Piła 2
II miejsce-Piła 1
III miejsce-Piła 3
IV miejsce-Piła 4

ocenił(a) film na 8
Maniek2008

1. Saw 2
2. Saw 3
3. Saw 1

tyle, bo czwórki nie widziałem:(

ocenił(a) film na 8
Maniek2008

wlasnie obejrzałem Piłe IV
1.SAW I
2.SAW III
3.SAW IV
4.SAW II

ocenił(a) film na 6
Maniek2008

Mój ranking:

1. Saw I
2. Saw II
3. Saw III
4. Saw IV

(Co do ostatniej części, niestety wg. mnie słabizna. Owszem jest kilka ciekawych momentów, ale ogólnie coś jest nie tak. Brakuje mi wyjaśnienia wątku Jeffa i jego córki.Owszem zostaje on zabity, ale co z tego jak o niczym innym się nie dowiadujemy. To Jigsaw maił byc odpowiedzialny za śmierć jego dziecka, miał uratować siebie i swoją córkę. Gdzie jest ten wątek w Pile 4? Widać, że został zmieniony scenarzysta. Szkoda, bo naprawdę
4 część również mogła trzymać poziom, a tak pozostaje duży niedosyt. Nie wiem czy będą kręcić następną część, ale jesli tak to niech wróca do scenariuszy Whannell'a.)

ocenił(a) film na 3
pawlog89

1. Piła 2
2. Piła
3. Piła 3
4. Piła 4

szymalan

1. Saw I, Saw IV
2. Saw II
3. Saw III

Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Maniek2008

1. Saw I, Saw IV
2. Saw II
3. Saw III


u mnie dokładnie taki sam ranking jak u Kozii

ocenił(a) film na 9

1. Saw I, Saw IV
2. Saw II
3. Saw III

I u mnie również, dokładnie tak samo uważam :D
Piłę 4 stawiam na równi z jedynką, bo moim zdaniem obie są tak samo dobre (z lekkim wskazaniem na jedynkę). Piła 2 była jeszcze do przełknięcia (można było obejrzeć), ale Piła 3 to jak dla mnie strata czasu, mimo że wyjaśnia parę rzeczy... Tyle.

ocenił(a) film na 1
JoNNy_908

1.Zdecydowanie Piła I (7/10)
2.Piła II (5/10)
3.Piła IV (3/10)
4.Piła III (3/10)

ocenił(a) film na 10
shady_88

1. Piła III
2. Piła IV
3. Piła I
4. Piła II

Macie listę wg mnie

Maniek2008

Witam wszystkich ponownie. Jak narazie tylko jedna osoba z głosujacych nie oddala glosow na wszystkie filmy dlatego na razie nie uwzglednie jej wynikow. Jak obejrzy Pile IV i poda swoj ranking od nowa wtedy wezmę jej ranking pod uwagę. Teraz po wprowadzeniu Piły IV do rankingu (ostatnio nie liczyłem) zmienia sie troche punktacja:

za 1 miejsce - 7 pkt
za 2 miejsce - 5 pkt
za 3 miejsce - 3 pkt
za 4 miejsce - 1 pkt


A klasyfikacja po 16 glosach wyglada nastepujaco:

1. Piła I - 96 pkt
2. Piła II - 66 pkt
3. Piła IV - 64 pkt
4. Piła III - 54 pkt (nad czym bardzo ubolewam :( :( :9( )

Zapraszam nastepne osoby do głosowania :)

ocenił(a) film na 9
Maniek2008

piła albo się ten film uwielbia i ogląda po kilka razy albo go się nie trawi i nie ogląda wcale.ja jestem jego fanem i z utęsknieniem czekam na 5. moja ocena.
1.piła1
2.piła4
3.piła2
4.piła3

ocenił(a) film na 5
Maniek2008

Nieco w szoku jestem widzac ze cz.2 jest tak wysoko ;)
U mnie wyglada to tak:

1. Pila I
2. Piła III
3. Piła II
4. Piła IV

Ostatnia część jest zdecydowanie najgorszą :S nawet do 2-ki jej wiele brakuje.

kicu88

1. Pila IV
2. Pila II
3. Pila I
4. Pila III


Wielu zdziwi sie jak Pila I moze byc tak nisko, ale moim zdaniem II i IV byla o wiele lepsze od I. W jedynce malo sie dzialo, 2 kolesi zamknietych w jednym pomieszczeniu i tyle. Film oczywiscie i tak jest swietny (jak wszystkie czesci Piły), ale uwazam, ze najlepsza jest IV. Pozdrawiam.:)

Maniek2008

zdecydowanie Piła cz.1....znakomity klimat i fabuła oraz oczywiście genialne zakonczenie...pozostałe części są niestety wyraźnie słabsze.
1.Piła
2.Piła 3
3.Piła 2
Piły 4 jeszcze nie oglądałem

ocenił(a) film na 5
thenry

http://pl.youtube.com/watch?v=hNX2GUanwgA

dobre bo polskie... jak wam sie podoba ;)

uwaga! link zawiera wiele spoilerów!!!

ocenił(a) film na 10
Makron

1. The Saw 3 (przepiękna fabuła i zakończenie no i muzyka)
2. The Saw 2 ( również przepiękna fabuła i zakończenie ale trójka lepsza :))
3. The Saw 1 ( dobre zakończenie ale fabuła była taka sobie czasami nawet nudna)

Czwórki nie widziałam, czekam na premierę (bo i po co psuć sobie całą przyjemność oglądając wersje marnej jakości)

Maniek2008

I. Piła III
II. Piła I
III. Piła II

Maniek2008

Nadal zachecam do glosowania. widze ze osob ktore nie obejrzalo IV czesci jest wiecej dlatego utworze jeszcze ranking dla ił I, II i III. wyniki bede podawal w tym samym temacie

Maniek2008

1. Pila 1
2. Pila 2
3. Pila 3
4 czesci poki co jeszcze nie widzialem

ocenił(a) film na 8
True_Elf

1 miejsce PIŁA I za szok na końcu za to że dalej się do niej wraca za to ze nie wszystko w niej jeszcze wiadomo

2 miejsce PIŁA IV i tu miałem duży problem ale zrobię to PIŁA IV za to że nie zawiodłem sie za to ze dużo się wyjaśnia super motyw z początkiem sekcji a to na prawdę koniec za to ze do końca nic nie wiadomo

3 Miejsce PIŁA III dla mnie lepsza od II też koniec zaskakujący fajne sceny

4 Miejsce PIŁA II podobało mi się owszem ale najmniej z całej 4 choć motyw z dzieckiem w pokoju obok duży plus

ocenił(a) film na 10
Maniek2008

1. Saw za pomysl, zakonczenie ach ogolnie a caloksztalt
2. Saw III za nawiazanie do jedynki (sceny w lazience z pierwszej czesci)
3. Saw II
4. ???
tak to na ten moment wyglada czworki nie widzilam zrobie to na maratonie z PILA!!!!w multi juz sie nie moge doczekac!!! pozdr

Maniek2008

1. Piła I
2. Piła IV
3. Piła III
4. Piła II

Maniek2008

1m saw
2m saw3
3m saw4
4m saw2
pozdro ludziska

ocenił(a) film na 9
Maniek2008

1. I i IV ( nie mogłem się zdecydować :P)
3. II
4. III

...już czekam na V

ocenił(a) film na 7
poligielda

Jak w poście powyżej...

1. II i IV
3. II
4. III

Dziwie się, czemu najnowsza część Piły aż tak nie jest doceniania, jak dla mnie jest najlepsza ze wszystkich (no może oprócz 'jedynki', ale pierwsze części zawsze wymiatają :))

NoName_6

rozumiem że na pierwszym miejscu zamiast II i IV ma być I i IV ..

ocenił(a) film na 9
Maniek2008

1. III
2. I
3. II

cz. IV jeszcze przede mną :)

ocenił(a) film na 8
Maniek2008

1. Piła III
2. Piła I
3. Piła II
IV jeszcze nie oglądałem ale pewnie nie przebije III części

ocenił(a) film na 4
ferdas1992

To u mnie z piłami jest tak:

1. Piła 1 (8/10)
2. Piła 2 (8/10 choć część pierwsza odrobinkę lepsza, ale tylko odrobinkę)
3. Piła 3 (7/10)
4. Piła 4 (6/10)

Ifryt

1. Piła III
2. Piła II
3. Piła I
4. Piła IV -chociaż trudno ją porównywać z poprzednimi częściami bo miała troche bardziej zawiłą fabułe i SPECYFICZNY klimat;) Więc bardziej mi by pasowało narazie dać Piłe IV jako 1wsze miejsce wśród Pił "drugiego sezonu" hehe:D

użytkownik usunięty
Maniek2008

1. Piła
2. Piła 3
3. Piła 4
4. Piła 2

Moim skromnym zdaniem mogli darować sobie kontynuację, pierwszy film zdecydowanie najlepszy, ale wiadomo że nie zabija się kury znoszącej złote jajka

ocenił(a) film na 4
Maniek2008

1. saw I- genialna fabula, niesamowite zakonczenie, akcja trzyma w napieciu do ostatniej minuty
2. saw II- bardzo dobra kontynuacja, aczkolwiek klimatem ustepuje jedynce
3. saw VI- tylko dobra, ale wciaz na wysokim poziomie, zdecydowanie niepotrzebny zabieg laczenia koncowki z czescia trzecia co powoduje zbytnie zagmatwanie fabuly, bledy logiczne(na marginesie mam nadzieje, ze wrednej mordy jigsawa juz nie zobacze w czesci piatej..., wszystko dobre, ale z umiarem)
4 saw III- najslabsza czesc serii, nudnwawa w dodatku, klimat kompletnie gdzies wyparowal, zamiast akcji- slamazarne retrospekcje

Maniek2008

Kolejność wg mnie:
1 miejsce; cześć I
Dlaczego? Bo jest... Pierwsza. Pomysł był ja na tamte czasu świeży i genialny. Film nie miał budżetu i pewne wady techniczne bo twórcy byli młodzi ale nadrabiła klimatem i nowymi pomysłami. Nie można twierdzić że któraś następna była lepsza bo one tylko powielały i udoskonalały pomysł jedynki.
2 miejsce; część IV
Dlaczego? Bo mam klimat i jest przemyślana, fabuła nie zgrzyta i jest w miarę realistyczna i ciekawa. Pułapki są fajnie pomyślane.
3 miejsce; część III
Dlaczego? Ta część już odstaje od 2 poprzednich (w kwalifikacji). Mnóstwo bezsensownej brutalności i krwi. Pułapki są nie zbyt realistyczne, przesadzone. I największa wada fabuła jest naciągana do granic. Da się obejrzeć.
4 miejsce; część II
Dlaczego? Dno... Zawiodłem się na tym filmie okrutnie. Jest nie przemyślany , bohaterowie zachowują się irracjonalnie, fabuła zgrzyta co chwilę. Bardziej mi przypomina produkcje w stylu "koszmar minionego lata" niż sławną piłę. Po tym filmie długo się zastanawiałem czy obejrzeć trójkę.

ocenił(a) film na 2
DJP

1. Piła 1
2. Piła 3
3. Piła 2
4. Piła 4

Cowan

Podaję aktualną klasyfikację (bralem pod uwage tylko osoby ktore glosowalym na wszystkie dotychczasowe czesci Piły)

1 miejsce - Piła I 193 pkt
2 miejsce - Piła IV 122 pkt
3 miejsce - Piła II 115 pkt
4 miejsce - Piła III 105 pkt

Myśle ze teraz jeszcze wiecej ludzi bedzie glosowac po tym jak Piła IV weszla na ekrany polskich kin. Zachecam do rankingu nastepne osoby.

Maniek2008

Aktualna Klasyfikacja

1 miejsce - Piła I - 228pkt
2 miejsce - Piła IV - 133pkt
3 miejsce - Piła II - 130pkt
4 miejsce - Piła III - 128pkt

Jak widać roznice punktow ponmiedzy czysciami II, III i IV sa naprawde niewiekie.Zachecam kolejne osoby do glosowania :) Pozdro dla wszystkich fanow Piły

P.S. 22 stycznia odszedl wspaniale zapowiadajacy sie aktor Heather Ledger. Bardzo nad tym ubolewam i mam nadzieje ze odnajdzie spokoj.

ocenił(a) film na 5
Maniek2008

1. Piła 3 - najlepsze pułapki i muzyka Clousera oraz świetne zakończenie.
2. Piła 1
3. Piła 2
4. Piła 4

ocenił(a) film na 9
michi468

1 miejsce: Piła II
2 miejsce: Piła I
3 miejsce: Piła III

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones